Ko darīt, ja ikgadējais vasaras brauciens uz Latviju izpaliek, objektīvu iemeslu dēļ, bet rupjmaizi tik un tā kārojas?

Jābrauc uz Austrāliju, protams:) Kāda gan tur loģika, teiksiet? Trīs lietas –  ģeogrāfija, latviešu diaspora un Austrālijas Latviešu Kultūras dienas. Ģeogrāfija: ja paskatās kartē, kur tad mēs patreiz esam dislocēti, tad šāda ideja nemaz nav peļama. Salīdzināšanai – lidojums no Džakartas uz Rīgu ir apmēram 20 stundas garš, ar visu pārsēšanos, bet no Džakartas uz Sidneju tikai nieka 7 stundas. Par cenu nemaz nerunājot. Latviešu diaspora: jau no nostāstiem zināju, ka Austrālijas latvieši ir varen aktīvi latviskā gara uzturētāji, un tas tiešām tā arī ir. Austrālijas Latviešu Kultūras dienas: dejotāji un dziedātaji no dažādām zemeslodes pusēm, tai skaitā arī no Latvijas. Ko gan vēl var vēlēties:)

aus2

Viss pārējais kaut kā pats par sevi atrisinājās. Aviobiļetes iegādājos visai laicīgi, kad Garuda Airlines bija izpārdošanas akcija. Pamazām izplānoju visu pārējo brauciena norisi; tā, lai arī šo to apskatītu. Kopumā sanāca trīs nedēļas.

Lidojums salīdzinoši patīkams, ja neskaita faktu, ka kaut kā nelāgi sasēdāmies – lidmašīnas pašā aizmugurē. Par to, cik man ļoti nepatīk sēdēt salona aizmugurē, un lidot vispār, esmu jau rakstījusi. Nu nekas, ietriepu pāris dramamīna tabletes, un kaut kur pie Broome jau nedaudz nomierinājos. Precīzāk sakot, sasniedzot Austrālijas rietumkrastu, norimās arī tropu gaisa krateklis. Tiešām kratīja. Mani adekvātie ģimenes locekļi par to var liecināt, ja vajag:)

Sidnejā ielidojām agri no rīta, izgājām cauri imigrācijas pārbaudei, ar nelielu “žagošanos” – proti, mani pasauca malā, lai nu pārliecinātos, ka es te nebraucu liderēt. Jociņš, protams, bet jā – tiku noprofilēta. Es šādām situācijām pieeju ar vēsu mieru, jo diezgan labi saprotu, kā šāda veida profilēšanas algoritmi darbojas. Nu iedomājieties – ģimene, kur trīs ģimenes locekļiem ir viens uzvārds un ASV pases, un tad kaut kāda jocīgā ar LV pasi un savādāk skanošu uzvārdu, kas arī nav gluži pašas jocīgās meitas uzvārds. Principā jau uzvārds ir tas pats, kas pārējiem, tikai latviskots. Anyway, viss bija civilizēti, un mums galu galā tika “Welcome to ‘Straya!

Izgājām no lidostas ēkas…..un nosalām.  Sidneja mūs, trauslos tropu ziediņus, sagaidīja ar 17 grādiem. Kaut kā nepareizi bijām sagērbušies, vismaz es jau nu noteikti. Taisījos tādai riktīgai Austrālijas vasarai, un par siltākām drēbēm pat īsti nepadomāju. Kādas vēl tur džinsenes, ziniet. Bet vajadzēja.

Sidnejā palikām 3 dienas, bez nekādiem lielajiem apskates objektu plāniem. Mums tā labāk patīk. Esam tādi kā “free-range” tūristiņi. Paķeram jau arī tos slavenākos objektus, ja sanāk, bet pa lielam, vienkārši atpūšamies.

Pārguruši, bet laimīgi ceļotāji, burbuļi parkā, raženas brokastis un kafijas jebkurai gaumei.

Agrs, viegls rīta skrējiens – cauri Hyde Park, Royal Botanic Gardens un līdz pat Mrs Macquarie’s Chair, no kurienes paveras burvīgs skats uz Sydney Opera House un Harbour Bridge. Šādiem agro rītu skrējieniem ir sava burvība – man patīk vērot, kā pilsēta mostas. Tāds īss mirklis man vienai pašai kopā ar pilsētu. Ko varu teikt par Sidneju skriešanas sakarā? Te jutīsities savā elementā – viss ir kā radīts tam, lai kustētos, peldētu, skrietu utt.

Pievienoju nelielu skrīnšotiņu no mana skrējiena

Screen Shot 2017-09-14 at 14.52.58

Par naktsmākām izvēlējāmies Sydney Hotel CBD. Stratēģiski un visādi citādi ļoti veiksmīga izvēle. Visi galvenie apskates objekti viegli izstaigājami/aizsniedzami. Blakus Darling Harbour Children’s Playground un jau iepriekš minētajam Hyde Park.

 

SaveSave

SaveSaveSaveSave

Mūsu Sidnejas “apartamenti”. Un mans mīļais Ikea spilventiņš, kur “iestādīju” kādā citā naktmītnē, ceļā no Sidnejas uz Melburnu. Laikam uz atgriešanos:)

Pāris vārdi par Sidnejas parkiem. Vispār pat nav vajadzīgi pāris – pietiks ar vienu; pasaka! Visur un visiem, kas vēlas būvēt/veidot cilvēkam un videi draudzīgus multifunkcioinālus urbānus, un ne tik urbānus, parkus,  novēlētu atbraukt un paskatīties, kā to dara Austrālijā. Nu re, sanāca tomēr pat vairāk nekā pāris vārdi:)

Un taisnība teicienam, ka latvieši ir visur. Kamēr mūsu atvases izklaidējās Darling Harbour Children’s Playground, satikām Vācijā mītošus latviešus, kas bija ieradušies, jūs jau noteikti uzminējāt, lai piedalītos Austrālijas Latviešu Kultūras Dienās (turpmāk tekstā ALKD 56).

Kaut kur, kaut kad jau minēju, ka esam lieli akvāriju cienītāji. Arī Sidnejā tāds ir  – SEA LIFE Sydney Aquarium. Mums patika. Pieķērām klāt arī Penguin Expedition, kas mums ļāva atvēsināties no Sidnejas svelmes. Jā, tie 17 grādi visai drīz pārvērtās 28os un uz augšu:)

Nobeigumā neliela kolāža ar citām Sidnejas ainiņām. Jā, ieskaitot McDonalds interaktīvo ēdienu pasūtīšanas displeju:)

Turpinājums sekos…

SaveSave

SaveSave