Jā, man tāpat kā Šerlokam Holmsam ir Tā…nu ne gluži sieviete, bet pilsēta gan. Esam tikušās tikai divas reizes, bet man jau pirmajā reizē bija skaidrs, ka atgriezīšos tur vēl un vēl.

Nezinu, vai pati būtu izvēlējusies Edinburgu kā galamērķi kārtējam ceļojumam, tāpēc vēl jo lielāks “paldies” dažai labai mīļai radiniecei, kura par savu “alma mater” bija izvēlējusies universitāti tieši Edinburgā. Un uz izlaidumiem ir jābrauc. Svēta lieta:)

Arī otrais Edinburgas apmeklējums bija ar ģimenisku pieskaņu, un no brauciena es atgriezos ar pārliecību, ka kāzām Edinburgā ir sava īpašā garša. It īpaši, ja kāzas ir tai pašai augstākminētajai mīļajai radiniecei:)

Divi dažādi gadalaiki, divi dažādi iemesli Edinburgas apciemošanai.

2015.gada jūlijs

Ielas, ieliņas, interesantie jumti un skotu kilti.

Skota piemineklis dažādos rakursos, Skotijas parlaments, Salisbury Craigs, viens no slepenajiem Edinburgas dārziem, un vēl šis tas.

Īpaši Alexander McCall Smith darbiem veltīts stends kādā grāmatu veikalā. Esmu izlasījusi deviņas grāmatas no 44 Scotland Street grāmatu sērijas. Ar steigu jālasa atlikušās. Atzīstos – esmu nelabojama Alexander McCall Smith fane, un esmu lasījusi vairākus viņa darbus, un no dažādām sērijām. Nedaudz nožēloju, ka nenopirku viņa A Work of Beauty: Alexander McCall Smith’s Edinburgh. Nejaukie bagāžas ierobežojumi:( Ja netiek pie pašas grāmatas, var vienkārši priecāties par Edinburgai veltītajiem autora vārdiem šajā grāmatā:

I love this city, and always shall. I write about it. I dream about it. I walk its streets and see something new each day – traces of faded lettering on the stone, still legible, but just; some facade that I have walked past before and not noticed; an unregarded doorway with the names, in brass, of those who lived there sixty years ago, the bell-pulls sometimes still in place, as if one might summon long-departed residents from their slumbers

IMAG2760

2017 gada janvāris

Nedaudz savādāka un skarbāka Edinburga, bet vienalga sirdī paliekoša.

Skota piemineklis un Princes Street naksnīgās noskaņās

Edinburgas muzeju un galeriju “iekšņas”. Tur es varētu pavadīt vairākas dienas no vietas, it īpaši Scottish National Gallery


DSC_0316

Terry Gilliam instalācija, kas veltīta Servantesa literārajam mantojumam. Šī ir tikai daļa no Words on the Street projekta, ar kura palīdzību Edinburgas pilsēta un City of Literature Trust pagodina un atzīmē šīs pilsētas iespaidīgo grāmatu izdevniecības vēsturi.

I shall tear up trees with my bare teeth! I shall crush mountains with my fists! I shall go crazy – for love!

DSC_0304

Un bonusā pāris bildes no Glāzgovas, jo es, tāpat kā Bertie no 44 Scotland Street, vienu dienu sadomāju, iekāpu vilcienā, un aizvizinājos uz Glāzgovu. Bertie gan tālāk par Haymarket pieturu netika, bet viņš ir tikai mazs, apjucis puisēns:)

Pagaidām atā!

SaveSave

SaveSave

SaveSave

Praktiskā daļa
Naktsmājas Edinburgā:
2015.gada jūlijs

Šeit nakšņojām divatā.Klusā rajonā, apmēram 10 minūšu braucienā no centra.


2017.gada janvāris

Nakšņoju viena pati, un kas tā bija par baudu! Ļoti labas brokastis, ērta gulta, un fenomenāli laipni īpašnieki. Ierados stipri agrāk par iečekošanās laiku, pārgurusi pēc garā pārlidojuma no Džakartas uz Edinburgu, bet man fiksi vien ierādīja istabiņu. Netālu no The Meadows un Bruntsfield Links parkiem, kas lieti noderēja, kad gribēju iziet paskriet.

Nedaudz luksusa pirms garā lidojuma. Šīs naktsmājas ir Viktorijas laikmeta ēkā. Ļoti labas brokastis, laipna saimniece.

Šajā Airbnb dzivoklī nakšņojam trijatā. Jauks, mājīgs dzīvoklis tuvu autobusa pieturai – gan uz pilsētas centra pusi, gan uz lidostas pusi. Labprāt tur atgrieztos. Kartes vietā tikai skrīnšots, bet aptuvenā ģeogrāfija ir skaidra. Tuvāk par dzīvokli, un kā tur nokļūt, uzzināsiet no izpalīdzīgā dzīvokļa saimnieka.
Screen Shot 2017-09-09 at 11.52.47

SaveSave

SaveSave

SaveSave